Spanie na lewej stronie ciała ma nieprawdopodobny wpływ na Twoje zdrowie
Każdy z nas śpi w innej pozycji, każdy ma też swoją ulubioną. Jednak niewielu ludzi wie, że to, na której stronie ciała śpimy może mieć wpływ na zdrowie. Spanie na lewej stronie ciała może zaowocować wieloma pozytywnymi skutkami dla organizmu!
#1 Poprawia funkcjonowanie serca
Lewa strona ciała pompuje krew przez całe ciało. Dzięki spaniu właśnie na tej stronie, ułatwiacie to zadanie i usprawniacie tą funkcję organizmu. Przy wsparciu grawitacji i spaniu na lewej stronie, ukrwienie ciała jest lepsze, a tlen skuteczniej dociera wraz z krwią do tkanek.
#2 Jest lepsze dla kobiet w ciąży
Oczywiście nie ma nic złego w spaniu na prawej stronie, jednak w ostatnim trymestrze, to spanie na lewej stronie ma więcej pozytywnych skutków dla przyszłych mam. Poprawia krążenie i odciąża ściśniętą przez dziecko wątrobę.
#3 Usprawnia drenaż układu limfatycznego
System limfatyczny usuwa z naszego ciała toksyny i wszelkie zanieczyszczenia. Spanie na lewym boku usprawnia ten proces i ułatwia wydalanie toksyn przez odpowiedzialne za to układy.
#4 Zapobiega przepełnianiu się wątroby
Wątroba znajduje się po prawej stronie naszego ciała, dlatego spanie wiele godzin na tym samym boku sprzyja jej spowolnieniu i przepełnianiu. Za to spanie na lewej stronie odciąża ją i wspiera jej pracę.
#5 Stymuluje śledzionę
Śledziona jest organem będącym częścią systemu limfatycznego. Zlokalizowana po lewej stronie ciała doceni to, że śpisz właśnie na tym boku. Przy wsparciu grawitacji, krew będzie w takim ułożeniu ciała, krążyła sprawniej, a śledziona z łatwością będzie filtrować zanieczyszczenia.
#6 Pomaga uniknąć zgagi w nocy
Jeśli często dopada Was zgaga, szczególnie w nocy, może być to powiązane ze stroną, na której śpicie. Spanie po lewej stronie sprawia, że płyny z żołądka nie cofają się do przełyku, dzięki czemu nie doświadczycie zgagi.
#7 Zmusza jelita do pracy
Spanie na lewym boku stymuluje jelita do usuwania resztek z naszego układu pokarmowego. Ułatwia także ich regularne ruchy i sprawne funkcjonowanie.
Komentarze